Napadlo vás někdy, že Annie Lennox, zpěvačka kapely Eurythmics, je možná lesba? Nebo to alespoň zkusila se ženou? Proč by taky ne, minimálně její styl není zrovna feminní, a proto nám může vrtat hlavou cokoliv.

Annie

Bohužel pro její teplé obdivovatelky opak je pravdou. Tato skotská zpěvačka a filantropka (ročník 1954) je vdaná za jihoafrického doktora Mitche Bessera a z předchozího manželství má dvě dospělé děti. Vedle svých obsáhlých aktivit dlouhodobě stojí také za LGBT komunitou.

„Je to zvláštní, protože nejsem (lesba) a nikdy nebyla. … Říkala jsem si ‚Ah, to je vážně divné. Takhle mě lidé vnímají? Znamená to, že nejsem přitažlivá pro muže?‘ Myslím, že inteligentní heterosexuální ženy jsou pro heterosexuální muže náročné.“

Annie zároveň vzkázala všem ženám, ať se nechovají přihlouple, když chtějí muže uspokojit.

„Nemyslím si, že žena musí být vyzývavá, aby dokázala, že je stejně dobrá jako muž, anebo s muži soupeřit, ale zároveň si nemyslím, že ženy musí využívat svoji sexualitu či svůdnost při flirtování a mít navrch a být manipulativní. To je tak neatraktivní.“ A taková vystoupení vystavěná na sexualitě zpěvačka označila za „sebezneužití“.

„Věci dospěly tak daleko, že některé jdou nazpět. Interpreti, kteří jsou si vědomi, že mají v publiku sedmileté děti – o čem to má být? Je to scestné. Není to efektní. Není to feminismus. Není to posilující. Je to devalvace žen, abych byla upřímná. Je to jako zneužití sama sebe. Je mi z toho trapně.“

Na závěr si dáme jeden ze starších klipů. Chcete-li si poslechnout něco z poslední tvorby, zaběhněte do krámu pro soulové album Nostalgia, které je na pultech od října a které je sbírkou coverů jejích oblíbených písní.