Zázraky se dějí! Anebo jsou lidé jen vynalézaví. V Rusku se dvěma nevěstám podařilo vzít se. Jak je to vzhledem k tamní politické situaci možné? Irina a Aljona vypadají na první pohled obě dvě jako ženy, avšak Irina má ve svých dokladech stále vyznačené pohlaví jako „Muž“.

Obě dvě nevěsty se tak dostavily ve svatebních šatech a s buketem na matriku v Petrohradě, a přestože ruský zákoník definuje manželství jako „dobrovolný souhlas muže a ženy“, byly oddány. Co je psáno, to je dáno, a proto když občanský průkaz tvrdí, že je Irina muž, ze zákona jim ve sňatku nemohlo být zabráněno. Pobuřující nebo přinejmenším znepokojující mohlo být pro ruské úředníky, že i „ženich“ dorazil v dámské róbě, nikdo ale naštěstí nezakročil.

Transsexuální Irina bude dále pokračovat ve své hormonální terapii, bohužel kvůli právním předpisům si ale nebude moci ve svých dokladech pohlaví nechat přepsat. Petrohradský politik a horlivý stoupenec ruského „ati-gay zákona“ Vitalij Milonov slíbil, že sňatek bude anulován, aby se do budoucna zabránilo dalšímu „ošklivému urážení ruských rodin“. Jednání úřadu považuje za nedbalost.

Pár fotek ze svatby:

Jedna z nadšených družiček na závěr pronesla: „Pro nás je to splněný sen. Doufáme, že mnoho z nás bude mít takovou příležitost.“

Novomanželkám gratulujeme!