Stejnopohlavní páry v oblíbených (či snad dříve oblíbených) tanečních soutěžích, už nejsou ničím neobvyklým, většinou se ale jedná o mužské páry, kdy tvůrci soutěže dají dohromady hetero tanečníka a veřejně vyoutovaného slavného muže. Chtělo by se namítnout – ale copak dvě ženy spolu netancují? Copak když se registrují nebo uzavírají rovné manželství nemají svůj první tanec? Copak na diskotékách jen trapně přešlapují vedle sebe?

Ale kdepak! My tancujeme! Jenom to není tak vidět, protože si to leckdo může vyložit jen jako řešení situace, kdy se nedostavil mužský protějšek. Ale i ženy na ženy tancují. A není to úplně k zahození. Pojďme si projít pár videí z internetu, kde spolu tančí ženy a není to myšleno jen jako lákadlo pro pány tvorstva. Mimochodem, že se dá i v Česku zajít také na lekce společenského tance, kam můžete chodit se svou partnerkou, to už asi víte ;).

Konkrétně první ženský pár v tanečních soutěžích typu StarDance (podle britského formátu pořadu Strictly Dancing) se objevil v Izraeli, kde své štěstí zkusily dvě blondýnky. Profesionální tanečnice Dorit Milman a vyoutovaná zpravodajka Gili Shem Tov to dotáhly minimálně do čtvrtého kola a nutno říct, že s každým kolem bylo jejich taneční vystoupení sice lepší, ale pořád hrozné. Malá a velká, chce se říct, ale… posuďte to vy.

V roce 2011, kdy v izraelské verzi soutěže vystupovaly tyto dvě dámy, se přitom na Slovensku také odehrálo menší zemětřesení, tedy zemetrasenie, když se mezi soutěžícími objevili herec Viktor Horján s tanečníkem Markem Vránou. Ti kupodivu došplhali až do osmého kola a byli mezi favority. Videa z jejich vystoupení najdete například zde.

Třeba loni se v belgických Antverpách konal třetí ročník OutGames, tedy her pro vyoutované lidi z LGBT komunity a takhle vypadlo finále žen.

Anebo amatérské soutěže, třeba v tanci s názvem Kizomba, který pochází z Angoly, ale nese v sobě prvky latiny. Při bližším prozkoumání jde hlavně o ladné pohyby v oblasti pánve, ale co už. Vypadá to hezky.

Také si dáme kompilaci s názvem Dirty Dancing, která sice odkazuje ke všemi tak oblíbenému filmu Hříšný tanec, ale tentokrát s hudebním doprovodem od bisexuální zpěvačky Jessie J na píseň Domino. Na videu určitě poznáte alespoň jeden z lesbických filmů, namátkou vybíráme Špičkou jazyka, Aimee a Jaguár, I Can’t Think Straight nebo Kdyby zdi mohly mluvit.

O žádné taneční výstupy nejde v případě, že vám žena vašeho života kývne na nabídku k sňatku a čeká vás první společný tanec, až vlezete do chomoutu. Tady většinou jdou taneční ambice stranou a hlavně doufáte, že nešlapete na její šaty nebo že ona nešlape na ty vaše.

A na závěr si vychutnáme devadesátkové video z filmu Polibek (1998), kde si v L klubu zatancuje Holly Hunter společně s Queen Latifah. Umíme tancovat. Akorát nejsme tolik vidět…