Laura v OISTNBPokud jste viděly aspoň jeden díl seriálu Orange Is The New Black, jméno Alex Vause vám asi neznámé nebude. Jedná se totiž o asi nejvíc sexy postavu ze seriálu, kterou ztvárnila herečka Laura Prepon (*1980). Je charakteristická svými černými brýlemi, nakřáplým hlasem a drsným smyslem pro humor. A pravděpodobně je také nejobdivovanější vězenkyní světa, aspoň co se týče ženského obecenstva, které sice zločinné úmysly nemá, ale kvůli ní by se klidně zavřít nechalo.

Alex Vause je člověkem, který přivedl do vězení (a neštěstí a partnerské krize) jinak docela počestnou bisexuální Piper Chapman, která se s Alex, drogovou překupnicí, seznámila deset let před tím, než nastoupila k patnáctiměsíčnímu trestu do ženské věznice s velmi mírnými pravidly. Piper totiž Alex pomáhala převážet peníze získané z drogového byznysu, což se jí později vymstilo – Alex ji totiž sama udala výměnou za kratší trest. A tak musela Piper žijící šťastný a poklidný život s přítelem na newyorském předměstí odhalit pravdu o svém letitém lesbickém vztahu a přijmout za něj zodpovědnost.

Nebudeme moc zabíhat do detailů, seriál musíte vidět na vlastní oči, protože stojí za to a měl by asi co nabídnout i bez lesbických zápletek, takže tohle berte spíš jako upoutávku a lákadlo. Pojďme si teď říct více o představitelce role Alex, americké rodačce ze státu New Jersey, 178 centimetrů vysoké Lauře Prepon, která zamotala hlavu nejedné z těch, které seriál doslova hltají a nemůžou se dočkat dalšího dílu. Laura je především seriálovou herečkou a s kariérou začala už v roce 1995. Asi by vás nenapadlo, že tahle bruneta od rány strávila většinu svého času jako křehká blondýna a chvilku chodila po světě i jako zrzka, tmavá barva jí ale určitě sluší nejvíc.

Že se nejedná o upjatou úzkoprsou slušňačku dokazují třeba různé fotky, které v minulosti nafotila například pro magazín Maxim. Oproti tomu může znít překvapivě fakt, že se hlásí ke scientologické církvi, kterou proslavil třeba Tom Cruise nebo John Travolta. S Cruisem prý dokonce i randila, ale ani jeden z herců to nepotvrdil. Byli však vídáni na dlouhých romantických večeřích.

A teď z trošku jiného soudku – filmoví i televizní tvůrci si vždy rádi realitu vždy trošku přikrášlí. Vzhledem k tomu, že Orange Is The New Black je založen na skutečné události, kdy se do vězení dostala Piper Kerman (která o své zkušenosti z vězení napsala knihu s podtitulem Můj rok v ženském vězení), možná by vás zajímalo, jak vlastně vypadá předloha pro roli Alex. Ta žena se jmenuje Cleary Wolter, také nosí černé brýle a tmavé vlasy a svůj vlastní příběh se snažila vypovědět v knize Out Of Orange, na kterou podepsala letos smlouvu. Nějaká ta podoba tam bude, ale… věk trošku klame. Když porovnáme herečku Taylor Schilling, která ztvárnila hlavní postavu Piper, ta už je své předloze podobná samozřejmě více.

Máte za sebou už obě série? Pak vám nezbývá než čekat a věřit, že se dočkáte. Třetí sérii totiž začne společnost Netflix vysílat v červnu 2015. Takže to máte vlastně jen půl roku… A nebo si můžete připomenout Alexiny nejzajímavější momenty z toho, co už se na obrazovkách objevilo.