Aneta Langerová  - Na RadostiOd posledního alba Pár míst… uběhlo dva a půl roku a Aneta přichází s jeho pokračováním Na Radosti, jehož oficiálním datem vydání je pátek 28. listopadu. Album bude stejně naléhavé jako jeho předchůdce a také hravé. S klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem na něm pracovali celé dva roky a ústředním prvkem všech nových dvanácti písní bude téma dívek a žen, které pojí čistota, křehkost, ale současně i odvaha jít svou cestou. Aneta je pak v roli vypravěčky jejich příběhů.

První vlaštovkou z Na Radosti byla píseň Svatá Kordula, která je věnovaná patronce všech lodníků, mořeplavců a poutníků. „Píseň je o lásce a vášni, která ji provází. Věnovala jsem ji Kordule, protože je to taková naše ochránkyně, abychom v rozbouřených vodách našli cestu domů. Je dobré vědět, že nad námi někdo drží ochrannou ruku,“ vysvětluje Aneta.

A kde Aneta čerpala inspiraci? Na magickém místě, kde byli společně s Jakubem Zitkem obklopeni hlubokými šumavskými lesy. „Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i osudy lidí, kteří tam žili. To místo jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, které chceme vyprávět.“

První podepsané hudební nosiče už dorazily šťastlivcům do schránky, stále ještě máte možnost objednat si svou vlastní podepsanou kopii přes web www.langerovaaneta.cz. Symbolický křest desky a premiéra videoklipu k písni Tráva proběhne 15. prosince v pražském divadle Studio DVA. Fanoušci se už teď mohou těšit na jarní turné.

Milý rozhovor s Anetou je ke zhlédnutí na stránkách České televize. Na jejím Facebooku sledujte novinky zde.