FrozenFilmový trhák Ledové království, v originále Frozen, se dočká pokračování. Příběh princezny Anny, která musí zachránit své království od ledových kouzel, se klasickým pohádkám vymyká především v tom, že se na konci nedočkáme velké svatby ani udatného prince, který vše vyřeší a zachrání. Anna je samostatná, nebojácná a místo hledání lásky se snaží zachránit svou sestru Elsu. Ta je „jiná“, trápí ji tajemství a vše dobře dopadne až v okamžiku, kdy přijme sama sebe a to, kým je. A ti, kdo chtějí, si to vysvětlují po svém – že prý je Elsa na holky.

Ve filmu se dá najít mnoho queer odkazů a způsobů, jak si něco vyložit a není divu, že vzbudil i nelibost na domácím poli – v Americe vadil křesťanům kvůli údajné gay propagandě. Více si o tom můžete přečíst v tomto našem článku, kde najdete i odkaz na to, co si můžou z filmu odnést lesby. Nejvýdělečnější film ze studia Disney vydělal přes 1,2 miliardy dolarů po celém světě a stal se nejúspěšnějším animovaným filmem vůbec. A tvůrci si řekli, proč nevydělat ještě více, takže se chystá druhý díl.

Prozradila to herečka Idina Menzel, která ve filmu propůjčila svůj hlas princezně Else, když v rozhovoru zmínila, že snímek už se připravuje a že na něm bude opět spolupracovat. Uvedla, že příběh je opět založen na silném vztahu sester, které bez sebe nemohou být a jsou si navzájem podporou. Vyvstává otázka, jestli si najde svůj protějšek i Elsa, jejíž sestra se postupně zakoukala do horala Kristoffa, který jí pomáhal na cestě a na konci filmu se políbili. Třeba bude Disney průkopníkem s hlavní queer postavou?