Skupina Stromboli, se kterou v 80. letech působila zpěvačka Bára Basiková, se vrací na scénu s novým albem Fiat Lux. Prvním singlem, ke  kterému je už natočený i videoklip, je Post Scriptum, píseň vyprávějící o lásce mezi dvěma ženami. Text napsal písničkář Vlastimil Třešňák a režie se ujal Michal Baumbruck.

Křest alba se uskuteční zítra na pražském koncertu v O2 areně, kde Stromboli oslaví 30 let od svého vzniku a vystoupí v původní sestavě v čele s jejím zakladatelem Michalem Pavlíčkem, Bárou Basikovou, Klaudiem Kryšpínem, Jiřím Veselým, Vendulou Kašpárkovou, Vilémem Čokem, Vladimírem Gumou Kulhánkem a Romanem Dragounem. Vrátí se ke starým písním, ale představí nám i ty nové.

Bára Basiková se o svých zkušenostech s lesbickou láskou rozepsala v knize Rozhovory s útěkem. Aktivně vystupuje na obranu gay a lesbické komunity a podporovala například prosazení registrovaného partnerství na Slovensku. V rámci těchto aktivit proběhla v roce 2006 kampaň na podporu leseb a gayů v Česku a na Slovensku a Bára zapózovala společně s herečkou Helenou Dytrtovou na snímcích, které byly vystaveny na fotografické výstavě Law for love – Právo na lásku.