Miroslava Fáčková - Odraz minulostiBlogerka Mirka, která na Queermagu vydala několikero čtenářsky velmi úspěšných povídek, publikovala své dílo také knižně. Sbírka povídek Odraz minulosti, jejichž ústředním tématem je láska ženy k ženě, je již v prodeji a protože se blíží čas vánoční, máte příležitost udělat radost své drahé polovičce, kamarádce anebo samy sobě.

Kniha je sbírkou povídek, které čtenářky nějakým způsobem oslovily. Je mezi nimi třeba i Pokoj číslo čtyři či Sladký démon, které mají ve sbírce svoje místo. Zároveň obsahuje bonusovou povídku Nejkrásnější tajemství, která nebyla a také ani nebude nikde jinde publikována. Číst ji budou pouze ti, kteří budou držet knihu v ruce.

A kde se autorka nechává při psaní inspirovat? „Při psaní příběhů mě inspirují všední záležitosti lidí v mém okolí a někdy i můj osobní život. Pomocí svojí fantazie tyto ‚vjemy‘ různě kombinuji a dávám vzniknout zcela novým příběhům, které se sice nikdy skutečně nestaly, ale týkat se mohou kohokoliv z nás. Témata nemoci i smrti, která se tu a tam objevují v povídkách, zase vychází z mého povolání, z prostředí, ve kterém se pohybuji.“

Na zadní straně obálky knihy stojí: „…Budete plakat, budete se i smát… Pocítíte emoce, které provázely každý řádek povídky. Ucítíte hloubku přítomného okamžiku i ničím jiným neuchopitelný „Odraz minulosti“.

A odkud se vzala přebal knihy? „Autorkou ilustrace na přebalu knihy je moje kamarádka a spolužačka Zuzana Flégrová, kterou vnímám jako velice talentovanou malířku a věřím, že se svému koníčku jednou bude moci věnovat i profesně,“ uvedla Mirka, která právě teď pracuje na jedné z dalších povídek.

Abyste si knížku objednaly, stačí už jen navštívit tento odkaz. Nesmíme zapomenout zmínit také Mirčinu předchozí publikaci Zatoulané sedmikrásky, sbírku básní, která vyšla v loňském roce.

Jestliže slyšíte o Mirce Fáčkové poprvé, její povídky jsou u nás stále k přečtení. Nebo se nechte překvapit a rovnou objednávejte. :)