Svatby slavných osobností plní novinové plátky docela často, ale sňatky mezi známými lesbami se neuzavírají každý den. Proto jsme rády, že celý svět obletěla superteplá zpráva – tenisová legenda Martina Navrátilová dostála svého slibu, který dala své lásce Julii Lemigové 6. září 2014 na letošním US Open, a stala se vdanou ženou. Pár si své ANO řekl v pondělí 15. prosince 2014 v New Yorku.

Informaci zveřejnila BBC, které Navrátilová bezprostředně po obřadu poskytla rozhovor, v němž mimo jiné uvedla, že se cítí zvláštně. Doslovně uvedla: „Je mi padesát osm let a poprvé jsem se vdala – bylo na čase, že? Když vyrůstáte jako lesba, nepřemýšlíte o svatbě. A pak, asi před deseti lety, jsem si pomyslela, že možná za deset let budou svatby gayů legální. A teď je to tak.“ Zatímco Lemigová se vyjádřila stručněji, ale o to upřímněji: „Byla jsem ohromená a naprosto překvapená.“

Více informací na veřejnost zatím neprosáklo, snad jen, že jako svatební róbu zvolila Navrátilová kalhotový kostým a za svědka jim šla herečka Brooke Shields.

Krátká reportáž z BBC s novomanželkami: