Australské electro poprockové duo The Veronicas o sobě dává znovu vědět a tentokrát vybízí celý svět, aby bojoval za to, co chce, co miluje a na co má právo. Jejich píseň If You Love Someone je druhým singlem z pořadí třetího alba těchto pohledných dvojčat, které vyšlo v listopadu tohoto roku a nese prostý název The Veronicas. Určitě je poznáte podle písničky Untouched, která v roce 2008 zasáhla Evropu jako epidemie (s 29 miliony zhlédnutí na youtube do letošního prosince).

Holky tentokrát vsadily na popovější zvuk a rozhodly se oslovit všechny, kteří by se rádi něčeho domohli, ale necítí se být úplně aktivisty. Protože to prý není potřeba. Chcete, aby nebyla války, korupce, nerovnost pohlaví? Ve videoklipu k singlu dojde i na lesbický polibek, který je kupodivu jediným vyobrazením z normálního života, pokud nebudeme brát v potaz taneční dýchánek v opuštěné tovární hale nebo chystání se na protestní akci.

The VeronicasJessica Louise Origliasso a Lisa Marie Origliasso, jak se sestry jmenují pravými jmény, letos oslaví 25. prosince třicátiny. Podle klipu ale cílí hlavně na mladé publikum a nabádají k tomu, že pokud někoho milujete, máte jim to říct hned teď, protože jinak si vaše srdce nedá pokoj. Ničemu neuhýbejte, a pokud vám pravá láska kouká do očí, prostě jí vyjevte své city.

O písni se nedá říct, že by byla nějak originální či jedinečná, podobnou melodickou linku určitě najdeme hned v několika světových hitech za poslední dobu a v singlu chybí něco, co by si člověk zapamatoval na první poslech. Poselství ale zůstává – na nic nečekejte a vrhněte se do toho po hlavě!