Znáte to. Někde mezi odchodem od rodičů a první hypotékou, první společnou kočkou nebo bolestivým rozchodem jste samy a můžete si domů vodit, koho se vám zamane. Někdy je touha silnější než rozum, někdy to vyhraje potřeba zbavit se na chvíli osamělosti, jindy za to zase může přemíra alkoholu, která vám vžene do náruče někoho, koho byste u sebe doma ráno raději neviděly. A jestli to ještě neznáte, můžete se na to aspoň připravit. Probereme si totiž 3 typy holek, které si po dvacítce začneme tahat domů a pak nás to mrzí.

1. Ta z igirls

Viděly jste její profil na seznamce, ale nezaujala vás natolik, abyste jí napsaly. Není to vzhledem, spíš si myslíte, že je to sucharka, namyšlená kráva a nebo děvkařka. Prostě to, co o sobě vyplnila, se neshoduje s tím, co by tam měla mít ta pravá princezna pro vás. Ona váš profil taky viděla, ale rozhodla se s vámi držet basu. Pak se najednou potkáte někde venku, na zastávce, v obchodě nebo při odchodu z gay baru, kde to pro vás nedopadlo onu noc zrovna úspěšně. Oči se střetnou a obě o sobě víte a říkáte si, že ta druhá je fakt kus. Druhý den vám na igirls od ní přistane zpráva. Když uslyšíte ono známé pípnutí, vrháte se k obrazovce a máte srdce až v krku. Jakoby se najednou něco změnilo. Vyměníte si pár zpráv a i když si asi nebudete mít co říct, domluvíte si rande. Ještě při cestě z domu mačkáte v ruce mobil a přemýšlíte, jestli to nezrušit. Nezrušíte to, čehož následující dvě hodiny hořce litujete. Klopíte do sebe objednané pití, ať konverzace plyne rychleji, ale nedaří se a mezery v řeči jsou delší a trapnější. Nezajímá vás, o čem mluví (pokud vůbec mluví) a nadáváte si, že jste nevěřily instinktu hned napoprvé. Nakonec se rozhodnete, že už to zabalíte, jenomže ona vás při odchodu pozve ještě na jednu skleničku někam jinam, kde bude větší tma, pomalejší hudba a vy hloupě souhlasíte, čehož litujete celou dobu až do okamžiku, kdy stojíte u dveří k vám domů a ona čeká, až odemknete. Sex stojí za prd, protože se vám ta holka vlastně nelíbí a je vám stydno ji poslat domů, takže se aspoň snažíte, ať z toho má něco ona, ať nejste později označena za dřevo, až bude váš milostný akt rozebírat s kamarádkama. I přes vaše protesty usne v posteli a jediné, co vás zachrání, je fakt, že ráno vstáváte, protože je všední den. Rychlá snídaně, pokud vůbec nějaká, její polibky děkující za skvělou noc a vaše špatné svědomí a výčitky. Na igirls se minimálně týden neukážete a budete doufat, že jí to dojde.

2. Expřítelkyně od kamarádčiny ex

HmmmPoznáte se v gay baru nebo na queer akci, kam jste sice přišly s doprovodem, ale ten se společensky unavil natolik, že najednou zůstáváte samy. Dáte se do řeči s touhle milou holkou, která je hezká, příjemná a přeskočí jiskra. Zjistíte, že máte společné kamarády a víte, kdo je bývalá její bývalé a taky se dozvíte, že ji ta poslední ošklivě podváděla a od té doby je raději sama. Vše se vyvíjí slibně, takže se nemůžete dočkat, až si ji dovedete domů a sundáte jí tu roztomilou košili a přesvědčíte se, jestli náhodou nemá děravé ponožky nebo přibalený zubní kartáček. Nemá a umí hezky líbat. Umí i víc než hezky líbat. Noc je skvělá, ráno běžíte do obchodu pro čerstvé pečivo a chcete ji oslnit a ještě jednou se pomuchlovat, než se rozloučíte. Když servírujete snídani, vypadne z ní, že jí ten talířek přijde nějak povědomý a že snad mívala takový také doma. Vzpomenete si, že jste tyhle talířky kupovaly s bývalou, která vás podváděla s kdekým a když jste se po krátkém společném bydlení stěhovaly od sebe, vzaly jste si každá přesně dva talířky. Pak už se stačí zeptat jen na jméno té její expřítelkyně od kamarádčiny kamarádky a máte naprosto zkažené ráno. Dostanete splín při vzpomínce na mrchu bývalou a na nepříjemné zážitky ze zbytečného vztahu. Ona se cítí provinile, protože kdyby držela jazyk za zuby, mohly jste si ještě před rozloučením trošku zašpásovat. Ona by se vám pak už raději neozvala a nechala si tohle odhalení pro sebe, ale to je teď už jedno. Bude vás to dlouho mrzet a budete si říkat, že to nějak překonáte. Ale už se ani jedna neodhodláte navrhnout další setkání. O měsíc později se potkáváte na stejném místě, kde jste se seznámily. Ona si vás všimne jako první a raději svému doprovodu navrhne, že změní lokál. Stejně do sebe ale narazíte, když se vracíte do šatny pro kapesníčky, co jste si nechaly v bundě.

3. Heteračka

Je to vaše kamarádka nebo spíš známá. Znáte ji už nějaký ten pátek, naprosto vás okouzlila a vždy, když ji vidíte, můžete na ní oči nechat. Má krásné vlasy, nádherný úsměv, dokonce se pyšní i vaší oblíbenou libůstkou, na které si u holek ulítáváte, jako třeba piercing nebo tetování. Co víc, je vtipná, chytrá a umí naslouchat. Poslouchá stejnou hudbu jako vy, vaše oblíbené volnočasové aktivity se shodují. A nejhorší na tom je, že není zadaná. Začnete si dělat naděje, nenápadně jí začnete nadbíhat. Dokonce vás tolik uhrane, že jí na další setkání donesete nějakou maličkost v naději, že ji potěší a otevře vám její srdce. Protože ta vaše srdce už na nic nečekají. U téhle holky totiž nejde o společně strávené noci, ale o lásku, která bude trvat navždy. Nikoho přece nemá a tak dobře si rozumíte. A flirtuje s vámi, což vás drtí ještě víc. Až se vám to jednoho dne podaří, na zvlášť bujarém večírku skončíte v situaci, kdy jí budete prsty pročesávat ty její nádherné vlasy, kdy jí chcete pošeptat do ouška, jak ji milujete a kdy se vám tolik třepe spodní prádlo, že pojme podezření, jestli náhodou není zrovna zemětřesení. Podlehne kouzlu okamžiku, políbíte se. Není to zlé, docela se jí to zamlouvá, takže se rozhodne pro svůj první velký experiment. Při sexu se musíte hodně samy snažit, protože je jednak opilá a jednak neví jak na to. Zhodnotí to slovy „takhle jsem to nečekala“, zatímco vy čekáte, že prohlásí „to byl nejlepší sex mého života, už chápu, proč jsi lesba“, případně „to byl nejlepší sex mého života, můžu se k tobě nastěhovat?“. Ráno se probudí během vašeho pobytu v koupelně, vypije veškerý džus v ledničce, posbírá pár svých svršků a pokud možno co nejtišeji za sebou zabouchne dveře. Vás to ale neurazí a napíšete jí v průběhu dne neškodnou sms, na kterou vám odpoví, že se omlouvá, že toho vypila nějak moc a že jí dnes není dobře. Dobře jí nebude ještě hodně dlouho, ale to vám postupem času dojde.