Novozélandská zpěvačka Ladyhawke, vlastním jménem Phillipa Brown, se vdala. A protože čtete Queermag, nepřekvapí vás, že tou šťastnou osobou, se kterou si vzájemně navlékly prstýnky, je žena. Vzala si dlouholetou partnerku, herečku Madeleine Sami.

Ladyhawke patří mezi ty, které preferují oblékání se ve stylu tomboy, a proslýchá se, že i ve svatební den zůstala věrná svému stylu a strávila ho v kalhotách. Obřad se uskutečnil v jejím rodném městě Masterton a zúčastnilo se ho na dvě sta hostů. Ladyhawke si po celou dobu svůj soukromý život držela úspěšně v soukromí, ale vědělo se, že žijí společně pod jednou střechou v Los Angeles.

Na Novém Zélandu jsou stejnopohlavní sňatky legální od srpna 2013. Věděli jste, že statisticky se tu bere více lesbických párů než gay párů? :)

Co se týká její hudební kariéry, úspěšně zatím vydala od začátku svého působení dvě alba, to debutové v roce 2008 pojmenované jednoduše Ladyhawke a jeho následovníka Anxiety o čtyři roky později. Její prvotina sklidila ohromný úspěch v prvé řadě doma na Zélandu a následovalo tak pro Ladyhawke první náročné turné. Dlouhou prodlevu mezi alby pak omlouvala fyzickým vyčerpáním, kvůli kterému nebyla schopná nahrávat nový materiál. Druhé album už se v hitparádách tolik nevyšvihlo, vyšly k němu tři singly a teď je tak nějak ticho po pěšině… Tak si dáme ukázečku z její tvorby – Paris Is Burning z alba Ladyhawke:

A pilotní singl k albu Anxiety Black White & Blue:

Více na www.ladyhawkemusic.com
www.facebook.com/Ladyhawke
www.twitter.com/ladyhawkeforyou