Catey ShawCatey Shaw je vycházející indie popovou zpěvačkou z newyorského Brooklynu a zatím má slušně našlápnuto k tomu, aby se stala velkou hvězdou. Má podmanivý hluboký hlas, který vás může při pohledu na tuto něžnou bytost docela překvapit. Je jí 22 a coming out jako bisexuálka už má za sebou.

Libuje si ve vizuálně líbivých a barevných videoklipech a o svou grafickou prezentaci se stará sama, což částečně vyplývá i z jejího nedokončeného studia malby, kterému se věnovala i na newyorské škole umění. Při škole se bohužel nemohla uživit, rozhodla se tedy se studiem skončit a věnovat se právě hudbě. Mimochodem, své první vystoupení si odbyla právě v metru, kde potkala také nynějšího manažera Jaye, kterého její projev zaujal natolik, že na další stanici vystoupil a vrátil se zpět si s ní promluvit o možné budoucí spolupráci.

Původně se zpěvu a skládání hudby nechtěla věnovat, brala to jen jako zábavu pro volný čas, ale když jí kamarádi představili ukulele, dalo by se říct, že „bylo vymalováno“. Podle Catey to byla láska na první pohled a na jejím soundcloud profilu najdete i mnoho instrumentálních písní, kde se Catey doprovází právě na tento malý strunný nástroj.

Roku 2013 jí vyšel první singl s názvem Clouds a v září roku 2014 spatřilo světlo světa EP s názvem The Brooklyn, které si můžete zakoupit na iTunes a užít si Catey hned v sedmi různých písních. Konkrétně píseň Brooklyn Girls napsala Catey ne o sobě, ale o ženách a dívkách, které obdivuje. Videoklip k písni ale vyvolal u publika, zejména toho brooklynského, velkou kritiku zobrazení stereotypů tamního prostředí a jakousi aristokratizaci těch, kteří v Brooklynu žijí. Catey se naštěstí kritikou nenechala odradit a pustila se do dalších videoklipů, například k písním Human Contact (pozor, skladba je návyková) nebo Night So Glow, kde se pustila do lesbického tématu.

V klipu Night So Glow uvidíme padesátkovou módu, i když je děj zasazen do současnosti. Balada vypráví příběh dvou dívek, Dylan a Jenny, které nechtějí být jen kamarádkami a které se rozhodnout loupit v krámcích brambůrky a trávit noci pod širákem :).

Catey můžete špehovat na jejích profilech na následujících odkazech:

Twitter

Facebook

Instagram