Patricia se svoji knihouJižní Amerika dala světu modelingu několik opravdu významných jmen, jmenujme například Brazilky Gisele Bundchen, Adrianu Limu nebo Alessandru Ambrosio. Venezuela se pak podělila o krásnou Patricii Velasquez, která se narodila v druhém největším městě země v Maracaibu roku 1971 a roku 1989 o sobě dala vědět díky soutěži Miss Venezuela. Vrchol svojí modelingové kariéry má už sice za sebou, letos se o ní ale začalo zase mluvit. Vydala totiž své memoáry nazvané Straight Walk, kde dala hodně prostoru i svému vztahu s americkou herečkou a zpěvačkou Sandrou Bernhard.

Patriciu si budete možná pamatovat jako představitelku Kariny v seriálu The L Word, tedy alter ego postavy Mariny ve snímku Les Girls, který režírovala postava Jenny Schecter. A nebo, což si nejspíš ani neuvědomujete, jako Anck-su-Namun, která ve filmu Mumie toužila po věčné lásce.

V knize se rozpovídala o tom, jak se seznámila se Sandrou, jak pro ni byla lesbická zkušenost něčím nečekaným, ale přitom přirozeným a jak se neúspěšně snažila vrátit k mužům potom, co její vztah se známou herečkou skončil. Patricia se z rozchodu vzpamatovávala dle svých slov 2 roky. O svém coming outu prohlásila, že je na čase, aby se i Latinská Amerika začala bavit o LGBT lidech a jejich vztazích, protože podle ní přichází nová názorová vlna, která to snad umožní.

Mimochodem, bisexuální Sandra Bernhard si v The L Word zahrála v druhé sérii Jennyinu učitelku psaní :).