Romantický vztah prochází několika fázemi. Od prvního setkání či přeskočení jiskry až do dlouhodobého úmorného stereotypu přes fázi postelovou, válecí, společenskou a mnoho dalších. Na začátku každého romantického příběhu je nepopsatelné jiskření mezi hlavními aktéry. Od vyslovení touhy být vázán vztahovými otěžemi, velmi často však mnohem dříve přichází fáze postelová. Během této doby pár tráví všechny své společné chvilky mezi peřinami někdy však i na zemi, v koupelně, gauči či v kabinkách v New Yorkeru. Jde tedy o fázi uspokojování sexuální deprivace a užívání si vzájemné intimní blízkosti. Časem však přichází fáze válecí. Tu můžeme charakterizovat jako období, ve kterém si užíváme blízkosti druhé osoby, ne však té intimní. K našemu plnému uspokojení nám stačí pět filmů denně, teplé jídlo od Asiatů za rohem, pohodlné tepláky a samozřejmě přítomnost naší milé v podobném domácím oblečku bez špetky sexappaelu, protože poslední, co chceme dělat, je sex.

Často nás tato fáze dovede do fáze společenské. Výčitky ze zmizení z životů našich přátel nás nutí účastnit se společenských akcí, party, oslav, mejdanů, prostě všechny akce, na které jsme dříve při plné zaměstnanosti sexem a televizí zanevřely. Často tato fáze taky přichází těsně před upadnutím do nudného vztahového stereotypu. Utíkání od domácí nudy střídající se s častými hádkami vede za přáteli do baru, a protože jsme lesby a veškerý čas je naprosto nutné trávit spolu, je samozřejmé, že naše drahoučká polovička jde s námi stejně jako my s ní druhý den za jejími přáteli.

A proč vůbec fáze utíkání nastane? Proč krásný vztah plný vášně často skončí jako úmorná nuda spojená s italskou domácností? Proč se my ženy ve vztazích tak často hádáme? Jsme emotivní. Vztah mezi ženou a ženou je emotivní na druhou. A co teprve období periody? Jak se říká, po čase se periody hodně blízkých kamarádek sjednotí a u milenek? V době, kdy jsou obě partnerky otrávené ze samotného faktu ztráty krve, je velmi nízká šance, že nedojde k hádce pro pár ohraných důvodů, které se v tom určitém vztahu točí každý druhý týden.

Lesby jsou často velmi sexuálně hladové. Ženy na ženy touží po sexu mnohem více než většina heterosexuálně zaměřených žen bez diagnostikované nymfomaniakální povahy. Mnoho hádek vyplývá z problému, ona chce, ona nechce. Jsme od přírody velmi urážlivá stvoření, a proto se nejdříve naštveme a zařekneme, že s ní do rána, ale samozřejmě toho co bude až za tři dny, nepromluvíme a rozhodně se s ní nebudeme alespoň týden milovat, i kdyby na kolenou prosila. Za zhruba dvě až tři minuty se však samozřejmě pokusíme o nenápadné přitulení a neškodné hlazení po stehně, po zjištění, že přítelkyně spí (stihla usnout za dvě minuty!), se znovu urazíme tentokrát jen na pár vteřin, než nás napadne chodit hlasitě po pokoji a vzdychat a čekat, až se naše žena nenáhodnými dutými zvuky dupotu vzbudí a dle našich představ nás obejme, uchlácholí a krásně pomiluje. Ještě, než si tohle vše zvládneme pořádně představit, naše nevrlá rozespalá polovička se probudí a místo objetí nás čeká krátký byť vyčerpávající rozhovor o její unavenosti a potřebě vyspat se na zítra do práce. Otočí se na druhý bok a představení končí.

HádkyŘíká se, že častým problémem všech vztahů je komunikace. Jiné druhy hádek jsou však mluvení plné. Co třeba fakt, kdy vaše milá přijde a směje se nad mobilem a vypráví vám příběh své nové záhadně se objevivší kamarádky, která je prostě děsně vtipná, zajímavá a boží a hlavně ji na zítra zve na svůj koncert, protože je vážně boží a ve volném čase hraje na bicí v rockové kapele! Vy se samozřejmě jen slušně zeptáte, čistě ze zájmu, zda má slečna muže, přítele, neformální či polygamní heterosexuální vztah, zkrátka cokoli co zahrnuje penis? A hned jste považovány za žárlivé bestie, které na zítřejší koncert jít nemůžou, protože by ztropily ostudu svými hysterickými scénami jen při bouřlivějším potlesku od vaší ženy? A co teprve kdybyste se zeptaly na vaší v záloze druhou otázku, jak moc přijde tato kámoška vaší přítelkyni sexy? Zda by se s ní vyspala? ,,Víš, kdybys mě neměla, klidně mi to řekni, zajímá mě to.“ Bezesná noc po kladné odpovědi je téměř zaručena!

Stejně se v některých vztazích žárlivost projevuje i směrem k mužské populaci. Pokud jedna ze slečen ve vztahu mívala dříve poměr s mužem, případně se považuje za bisexuálku, je jen otázka času, kdy ji posezení s přáteli v hospodě bude vytčeno přesto, že žádná jiná potenciální žena se jej neúčastní. Jsme ješitné, a aby nám utekla s chlapem, nesneseme a neustálé uklidňování, že už nikdy nestojí o nikoho jiného, nám přijde až moc podezřelé. Kontrolou jejího facebooku a zpráv si však nepomůžeme.

To nás přivádí k dalšímu častému problému, který dříve nebo později vyústí v bouřlivou debatu. Ženy respektují soukromí své partnerky podstatně méně než by měly. Vejít do koupelny, když zrovna čůrá, nemusí být problém, ale číst cizí korespondenci jakéhokoli druhu už ano. A při dnešní technice by v tom byl čert, aby se na to nepřišlo. Hádka na téma soukromí a důvěry se většinou bohužel ale nekoná, protože pokud se uchýlíme ke kontrole soukromých zpráv ať už na mailu, v mobilu či na facebooku, máme proto většinou od našeho šestého smyslu a čuchu na problémy tip. A proto se hádky točí spíše kolem kompromitujících věcí, které nalezneme. Ženy mají také ve své mateřským pudem dané povaze nutkavou touhu se o někoho případně něco starat. Pokud je doba na miminko stále ještě v nedohlednu, často si zamilované páry po brzkém sestěhování pořídí mazlíčka v podobě rozkošného koťátka či štěňátka, v lepším případě hlodavce.

V tuto chvíli nám vytane hned další velmi častý problém déletrvajícího vztahu, ze kterého počáteční obětavost sebe sama za všech okolností vyprchala. Hádky typu kdo by měl kočce kupovat jídlo, čistit jí záchod a brát k veterináři jsou na pořadu dne. Stejně jako zbrklé a většinou ukvapené hovory, kdo si rozkošné zvíře vezme do své výhradní péče po rozchodu? Jistě je mnoho a mnoho dalších hloupých důvodů proč se hádat. Stejně jako mnoho opodstatněných.

Většinou však hádka není jen jedna a projeví se v ní vše, co bylo problémem včera, předevčírem a klidně i před rokem. Je však vždy možné hádkám předejít. Co takhle zkusit metodu aplikovanou v amerických seriálech. Je to v televizi, tak to musí fungovat! Až se přítelkyně na vás příště naštve a vy uvidíte, že se chystá spustit nikdy nekončící monolog na téma, čím jsi mě naštvala dnes a vlastně i kdy předtím v životě, svlékněte se. Bude se jí podstatně hůř soustředit a křičet, když uvidí vaše nahé tělo a lascivní výraz. Možná jí tím i vyrazíte dech.

Karolína