Byl krásný, mrazivý, lednový podvečer a vše nasvědčovalo tomu, že se v Hradci konečně něco stane. A taky, že jo!

Jak to začalo
Teplej Hradec KrálovéJsou to asi dva roky, co se sešla skupina mladých, krásných nezadaných leseb a dala hlavy dohromady. V Hradci Králové se tak začaly dít LGBTI věci. Při prvních setkáních se utvořilo pevné jádro, které demokratickým způsobem odsouhlasilo název skupiny. Brainstormingem postoupily do užšího výběru dva názvy: Teplá buchta a Teplej Hradec Králové. Nesmíme zapomenout a poděkovat tehdy nejmladší a nejkreativnější člence Denče, protože oba vymyslela právě ona! Také děkujeme Nikče za logo Teplého Hradce, které vytvořila v soutěži pro tento účel vyhlášené. Dalšími náplněmi schůzek bylo načrtnout směr naší zájmové skupiny, jaké chceme dělat aktivity a pro koho.

Info o nás
Tato skupina je otevřená všem LGBTQI osobám a přátelům v Hradci Králové, jeho okolí, anebo osobám, které do Hradce přijíždějí za nejrůznějšími účely (pracovní cesty, studium apod.)

Máme dva cíle:
Tím prvním je poznat se, spojit se, přátelit se, scházet se, protože když nás bude víc, nebudeme se bát vlka – nic.
Máme rády výlety, táboráky, karaoke, zvířátka, podporujeme umělce, rády si zajdeme na kafe, pívo, víno, sushi, či tatarák.
Rády také poznáváme nové lidi a rozšiřujeme si obzory.

Ten druhý cíl je sofistikovanějšího charakteru a je tedy zaměřen na podporu Václava Klause a jeho tezi, že homosexuálně orientovaní lidé nemohou způsobovat globální oteplování. Za tímto účelem jsme tedy v HK založily provizorní hydrometeorologickou stanici, kde dobrovolníci a dobrovolnice z řad Teplého Hradce měří denní srážky a teploty a každoročně se vytváří statistické porovnávání veličin, jako jsou výkyvy teplot a počasí v souvislosti se zvyšujícím se počtem nových členů ve skupině Teplej Hradec Králové.

Jaké byly naše aktivity?
Kromě schůzování a řešení celospolečenských globálních problémů, jsme měly také akce:
1) odpočinkového charakteru – táborák na Biřičce, Vánoční večírek v lednu.

2) vzdělávacího charakteru – promítání dokumentů organizace Člověk v tísni ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové (Ústavem sociální práce) a Českou správou sociálního zabezpečení.

3) kulturního charakteru – spolupráce na ozvěnách Mezipater s Bio Centrál (queer kvíz)

queer kvíz

4) pomáhajícího charakteru – darování krve ve Fakultní nemocnici HK

darování krve

5) dobrovolnického charakteru – pomoc lesbickým soukmenovkyním s malováním bytu

malování

6) výjezdního, podporujícího a Pí Ár charakteru – návštěva Mezipater, Queer Ballu, Prague Pride, Dámské jízdy….

7) podpůrné ho charakteru – morální podpora osobností z LGBT světa (např. klikání bodů pro duhovou finalistku Miss Prima Křivka Kačku Konečnou)

Co máme na plánu:
Toulky přírodou
Hromadné „nudné“ plavání na Opaťáku
Výlet mimo Hradec (Pardubice, Jižní Morava)
Experimentální měření teploty na Sněžce za výjimečných povětrnostních podmínek (za zvýšené kumulace tepelného živočišného zdroje – členek, členů a příznivců Teplýho Hradce Králové)

Kam vás zveme v nejbližší době
19.3. – cyklojízda festivalu Jeden svět Hradec Králové 2015 – Pomožte nám tuto akci udělat víc Queer www.facebook.com/events/879556755437062/

23.3. – zahájení festivalu Jeden svět v Bio Centrál za morální podpory Teplýho Hradce, který pořádá Queer kvíz před filmem Putinovy děti 404 a po filmu debatu. Srdečně Vás zveme!

Kde nás najdete
Všude a nikde, ale hlavně na FB „Teplej Hradec Králové“

Co od nás můžete očekávat?
Podporu, přátelství, uznání, smysl pro humor, prostor pro vlastní názor, zapojení do aktivit. Uvítáme nové nápady a rádi je zrealizujeme!

P.S: pozdravujeme  Hradec Králové – Jih (Pardubická lesba) … Už víme, zač je v Pardubicích perník – za dva žaludeční vředy a tři ledvinové koliky (Pohlreich 2012) :).