Naši orientaci náš vzhled neurčuje. Ale naše orientace určuje náš vzhled. Existují ženy obdarované dobře fungujícím gaydarem, ale co my, které ho nemáme a pokud slečna nemá osm duhových náramků nebo fotku z Freedomu na Facebooku, tak si jisté nejsme a nikdy nebudeme?

Ve škole, v práci, na ulici, kdekoli potkáme hezkou holku, říkáme si, zda je na ženy nebo je alespoň bi? Chtělo by to ujasnit si, jak takovou správnou lesbu od pohledu nebo po krátkém hovoru poznáme. Pokud se vám líbí slečna ve vašem okolí a vy váháte, zda to na ni na férovku vybalit, ale nejste si jisté její orientací, mám pro vás několik stereotypních a předsudků plných poznávacích znamení, které je tedy třeba brát s velmi notnou dávkou nadsázky.

Dle předhazovaných předsudků lze lesbu poznat například podle držení těla. Správná lesba chodí s mírně rozkročenýma nohama, jako by mezi nimi měla něco, co ji ženou moc nedělá, ramena má mírně povislá, ale přesto rozmachuje horníma končetina do velké šíře kolem sebe, jakoby nekonečně gestikulovala o tom, že chytila tááákhle velkého kapra. Nebo ruce nechá celou dobu chůze v rozmáchlé pozici alá nesu moc velký meloun. Každopádně jde pomalým a vágním krokem.

Zásadně si nikdy nesedá s nohou přes nohu, ale řekla bych, že ani ne tak pro styl samotný, jako proto, že v těch extrémně volných o dvě čísla větších džínech by to stejně vypadalo hloupě a ještě by se s tolika látkou mezi nohama sedělo dost nepohodlně.

Hodinky
Patří lesbě?

Dalším poznávacím znamením jsou samozřejmě velké extravagantní hodinky. Stříbrné s několika malými kolečky připomínající pánské modely, nebo sportovní bílé či černé občas s koženým páskem.

Pokud se ocitnete u slečny doma a má na stole hned troje a všechny jsou podobné těm, které jste viděly u svého bratra či otce, máte to v kapse.

Celkově všechny kožené produkty a doplňky patří k lesbám a k jejich poznávacím znamením, stejně jako široké výrazné pásky do kalhot. Spona pásku musí být však dostatečně velká a markantní, aby držela zastrčený přední cíp větší než vhodně velké košile nebo delšího sportovního tílka v kalhotách. Co se týče bot, stačí jednoduché pravidlo a to zní: Tenisky, za všech okolností tenisky, a pokud se tenisky nehodí, vezme si samozřejmě tenisky.

Předsudkům o líčení věřit ale nesmíte, lesby se samozřejmě také líčí! Aknekolor z lékárny je často používaným makeupem, díky němu je poznávacím znamením lesknoucí se pleť jako diskokoule v závislosti na intenzitě slunečního svitu.

Casey Dellacqua
Casey Dellacqua

Ale určitě lesbu poznáte nejen podle vzhledu, ale i jejích typických zájmů. Mezi takové patří zejména kolektivní sporty typu házená nebo lacrosse. Mnoho holek, jedna šatna, jedny sprchy a testosteronu je třeba více než na balet. A co se individuálních aktivit týče, boduje především tenis. Proč? No protože Martina Navrátilová, Amélie Mauresmová nebo třeba taky Casey Dellacqauová  a Serena Williamsová, která ať už je nebo není na ženy, mohla by být přední představitelkou butch leseb na celém širém světě.

A co krom sportů prozradí vaši vysněnou slečnu? Slovo slečna.

Pokud nějaká holka ve vašem okolí říká ostatním mladým holkám slečny, měla by být dle stereotypních znaků jasně homosexuálně orientovaná.

Pokud máte možnost s ní promluvit, můžete udělat test teplosti pomocí pár otázek. Když chcete mít jistotu, že na vás nepošle vymítače ďábla, až ji zkusíte políbit, zeptejte se jí na oblíbenou postavu z Orange Is the New Black. Pokud seriál nezná, za žádných okolností ji nelíbejte! Pokud řekne Alex, máte štěstí, je nejspíš lesba, ale jste taky v pěkně prekérní situaci, protože Alex je fakt kus a té se jen tak nevyrovnáte. Pokud řekne jméno jiné postavy, můžete doplnit dotaz o nejoblíbenější holku z Pretty Little Liars. Emily je jasná lesbická volba, nejen protože je sama také lesba, ale je dokonale drsně sexy. Jestli vám tedy odpoví jiné jméno, běžte hledat dál.

Můžete také vyzkoušet, zda si myslí, že Kristen Stewart je na holky. Pokud odpoví, že si myslí, že je jasně teplá, tak je buď lesba a Kristen je její vysněná láska, nebo je homofobní a nemá rada Stmívání. Takže tohle vlastně nikomu nikdy ještě nepomohlo, ale je jistě dobré vědět, jaký má potenciální partnerka pohled na Stmívání než bude pozdě.

Pokud se bojíte se svojí vyvolenou mluvit, mrkněte na Facebook, dle stereotypních lesbických zákonů, pokud ji spojíte se svými lesbickými kámoškami přes míň než dva lidi včetně, je velká šance, že má stejné sexuální preference a vy jste stále ještě v kurzu. Stejně tak pokud má doma kočku, čím víc koček, škrábadel, hraček a pelíšků, tím větší je vaše šance na happy end.

A závěrem, když už fakt nevíte, vezměte slečnu někam na zmrzku. Vždy totiž můžete u toho skončit a nebudete v podezření, ale pokud zvládne sníst zmrzlinu z přiměřeně mělké misky bez lžičky za jednu minutu, skočte po ní. Ne jen, že je jistě lesba, ale bude to váš velký jackpot!

Karolína