pro seriál The FallKdyž se řekne Gillian Anderson, většina z nás si vzpomene na agentku Scullyovou. Tato pouhých 160 centimetrů vysoká herečka a režisérka původem z USA, avšak žijící v Londýně, je kromě své role v Aktech X známá také tím, že svého času randila s něžným pohlavím. Pro magazín OUT v roce 2012 řekla, že ve svých teenagerských letech experimentovala se ženami, milovat by prý mohla muže i ženy a nebyla by proti dlouhodobému vztahu s kterýmkoliv pohlavím. Hmm… teď už jen vylepit zpátky její plakáty z dětství na zeď a zasnít se!

Když tehdy článek v magazínu vyšel, na internetu se zvedla vlna diskuze, kterou rozpoutali konzervativci ze silně věřící části Ameriky (tzv. Bible Belt). Její twitter se skoro obrátil vzhůru nohama a letos v rozhovoru pro The Telegraph přiznala, že jak sama běžně netweetuje (protože nerozumí technologiím a tak na to má „někoho v US“), málem se nechala strhnout. Naštěstí ji prý někdo duchapřítomný zastavil – nebyla to žádná sladká slovíčka. A co řekla letos v březnu na otázku, zda-li by vůbec někdy zvažovala další vztah se ženou?

”Nevyhýbala bych se tomu. Udělala jsem to předtím a nejsem vůči tomu nápadu uzavřená. Pro mě vztah znamená milovat jinou lidskou bytost; pohlaví je irelevantní.“

Po dvou manželstvích a třech dětech je Gillian aktuálně single, v plném pracovním nasazení a šťastná. Nicméně jedna věc by jí určitě udělala radost, jít na rande. „Mám takové štěstí, že mám tak úžasnou práci. Mám fantastický život, báječný vztah s mými dětmi, a nic tu nechybí, ale začínám mít sklony k tomu si říkat, že nadešel čas, aby mě někdo dostatečně odvážný vzal ven.“

Nicméně má tak nabitý program, že se to zdá až neuskutečnitelné – hraje v seriálech (The Fall), filmech (Robot Overlords) a mimo filmový štáb také na divadelních prknech (Tramvaj do stanice Touha). K tomu konečně prosákla na internet informace, že se přeci jen bude natáčet pokračování Akt X! Takže sci-fifilové mohou brzy očekávat X-Files Revival v podobě šesti nových epizod, ve kterých se samozřejmě objeví vedle agenta Muldera. Jak si poradí s návazností na poslední 9. řadu můžeme zatím jen hádat. Uvedení nových dílů na televizní obrazovky se plánuje na rok 2016.

A abychom na nic nezapomněly – 12. dubna proběhne v londýnském Royal Opera House předávání cen Olivier Awards, na kterých je Gillian nominovaná na cenu Nejlepší herečka za roli Blanche DuBois ve hře Tramvaj do stanice Touha (A Streetcar Named Desire).

Odkaz na celý rozhovor pro telegraph.co.uk, který stojí za přečtení.