ZolitaJe jí teprve 20, studuje film a umění na New York University a právě teď na sebe strhává pozornost díky videoklipu k písni Explosion. Podmanivá a svůdná píseň vypráví příběh dvou nejlepších kamarádek, ze kterých se stanou milenky a jejich vztah tak dosahuje nových, explozivních výšin.

S produkcí jí pomohl producent Ømen, který v minulosti spolupracoval například s Beyoncé nebo rapperem Ludacrisem. V klipu, jenž si Zolita sama režírovala, hrají modelky Lily Jane Dale a Madeleine Angus pár, který se vzájemně teprve objevuje, ptajíc se „Jsme sestry nebo jsme milenky?“.

Svoje umění neoznačuje za queer, raději sama sebe identifikuje jako queer umělkyni. Podle ní nedává smysl označovat něco queer uměním jen proto, že v něm není zobrazen heterosexuální pár a ptá se, jak bychom tedy měli označovat všechno ostatní – jako hetero umění?

Zolita se hudebně pohybuje mezi R&B a bluegrass, na kytaru začala hrát už v dětství, ale nechce se omezovat jen na hudbu či jen na film. Užívá si volnosti a otevřenosti New Yorku a je jí jedno, jakého pohlaví je člověk, který ji přitahuje, protože si hlavně vybírá podle energií, talentu a společných vášní. Na rande by vzala Kristen Stewart a na poli hudby obdivuje britskou zpěvačku FKA Twigs, kterou si ráda pouští při sexu.

Brzy by mělo vyjít její debutové album Immaculate Conception (v překladu Neposkvrněné početí), kde se objeví i píseň Kill for you.

Můžete ji sledovat na SoundCloudu, Facebooku, twitteru i Instagramu, protože Zolita sociální média miluje, především díky tomu, že přes ně může do světa ihned a napřímo poslat své umění.