Kristen StewartO sexuální orientaci americké herečky Kristen Stewart jsme spekulovaly už letos v únoru, kdy si zahraniční média všimla, že její osobní asistentka Alicia Cargile se těší Kristenině velké přízni, nic však nebylo oficiálně potvrzeno a Kristen se coming outu vyhýbala. Teď to za ni ne zrovna elegantně vyřešila její matka, která deníku Sunday Mirror řekla, že je spokojená s novou přítelkyní své dcery.

„Seznámila jsem se s novou přítelkyní Kristen, líbí se mi. Proč by to člověk nepřijal? Je to milá holka,“ uvedla Julie Stewart, která dříve pracovala v Hollywoodu v oblasti scénáristiky. „Je to moje dcera, jsem jen její matka, takže ví, že bych její rozhodnutí přijala,“ dodala v souvislosti k tomu, že se nejedná o nového partnera, ale partnerku. Je ale takový coming out fér?

Každý, kdo si projde coming outem, by se k němu měl v prvé řadě sám rozhodnout. Můžeme spekulovat, jestli v tomto případě jen paní matka potřebovala peníze a oslovila tak Sunday Mirror sama s tímto velkým „sólokaprem“ nebo jestli ji Kristen sama požádala, ať to udělá za ni (to je ale těžko uvěřitelná varianta). Kristen se k tomu samozřejmě, jak jinak, zatím nevyjádřila. Na předchozí dotazy ohledně své sexuality neodpovídala stejně jako nijak neuváděla na pravou míru, jestli je Alicia její nová přítelkyně nebo se jedná jen o dost intimní přátelství (zahrnující držení se za ruku na veřejnosti).

Navíc se Julie Stewart vyjádřila v tom smyslu, že tomuto páru moc šancí na dlouhodobý vztah nedává. Na adresu předchozího vztahu herečky s Robertem Pattisonem, se kterým se vyšvihli do hollywoodské smetánky díky upírské sáze Stmívání, prohlásila: „Byl to skvělý pár, ale je jí 25 let a ráda bych ji viděla s více životními zkušenostmi předtím, než se rozhodne se s někým usadit.“ Takže i když je podle ní Alicia Cargile milá holka, za snachu by ji asi nechtěla?

Uvidíme, jak se k tomu postaví Kristen, může teď očekávat hodně velký nátlak médií…