Ellen PageHerečka Ellen Page si znovu zahraje roli lesby, tentokrát půjde o nezávislý snímek na základě skutečných událostí. Ve filmu s názvem Lioness (Lvice) ztvární postavu vojáka Leslie Martz, která sloužila u námořní pěchoty USA v Afghánistánu. Příběh se bude odehrávat v této zemi, kde sloužila u speciální jednotky zaměřené na inkorporaci žen, která měla za cíl jednak zvýšit nezávislost místních žen, ale zároveň také zjišťovat informace o jejich manželech v řadách povstalců.

Snímek ukáže vnitřní boj, který musela Leslie po celou dobu operace svádět sama se sebou, totiž dosáhnout stanovených cílů a přitom tajit svoji sexuální orientaci před nadřízenými. V té době totiž stále platilo pravidlo „Don’t ask, don’t tell“, tedy „neptej se a neříkej“, které zavazovalo členy US armády k tomu, aby se na otázky sexuality druhých neptali a zároveň ani o svojí sexualitě nemluvili. Toto homofobní nařízení naštěstí zrušil prezident Obama v roce 2011.

Pro Ellen Page je to její druhá lesbická role po snímku Freeheld, kde si zahrála pár s Julianne Moore. Ten přijde do amerických kin v říjnu tohoto roku a vypráví příběh policejní vyšetřovatelky, která se po zjištění, že má rakovinu plic, pokusí se svojí mladší partnerkou uzavřít civilní partnerství, aby ji finančně zajistila po svojí smrti. Mimochodem, tento film byl natočen také podle skutečných událostí z roku 2005 a 2006.