Koncem června jste se mohly zúčastnit průzkumu, který Queermag.cz udělal mezi LGBT ženami. Po první vlaštovce obsahující naše sexuální trapasy se můžete podívat na výsledky a posoudit, jak moc se vaše vlastní sexualita liší či podobá většině.

Průzkumu se zúčastnilo 1205 žen jiné než heterosexuální orientace, což je číslo, které nás docela potěšilo. Téměř polovinu odpovědí jsme získaly od věkové kategorie 17-21 let, necelá čtvrtina pak patřila do kategorie 22-26 let. Celkem 61 respondentek však na svou první sexuální zkušenost se ženou ještě teprve čeká/čekalo, jednalo se zejména o bisexuální „omladinu“ do 16 let nebo v případě starších žen o ty, které žijí aktuálně ve vztahu s mužem, takže se jedná zatím jen o „teoretičky“ :).

První sexuální zkušenost se ženou získala téměř polovina z vás velmi brzy a to před 17. rokem života, dvě třetiny pak mezi 17 a 19 lety. Překvapujícím zjištěním bylo, že pouze 30 % z těch, které žijí sexuálním životem, nikdy nespalo s mužem. A pozor, z toho více než polovina se přitom identifikuje jako homosexuální. Vyvstává otázka, kdy k takovému zážitku došlo, jestli ještě před uvědoměním si vlastní orientace, z nudy nebo prostě z nevázaného života. Některé z leseb uvedly, že si tím chtěly svoji orientaci ověřit a potřebovaly to jako důkaz toho, že je muži nepřitahují, jiné zase natolik popíjely, že skončily v posteli s opačným pohlavím neplánovaně a později toho litovaly.

Která žena byla první ve vaší posteli (či kdekoli jinde)? Nejčastěji to byla vaše přítelkyně, ale špatně na tom nebyly ani kamarádky, které ulovily skoro polovinu respondentek, logicky zejména těch bisexuálních. Jen zhruba 4 % z vás si své poprvé odbyly s někým, koho vlastně ani neznaly a pár z vás také uvedlo, že se jednalo pouze o kolegyni z práce nebo seznámení přes inzerát. V odpovědích se objevila i  sestřenice, sestra nebo nevlastní sestra. Dodatečně děkujeme těm, které na otázku „Tvůj první sexuální zážitek se ženou proběhl s…“ odpověděly „s přítelem“, bystrost se někdy nezapře :).

Sex na jednu noc nám není cizí, zkušenost s ním mělo 62 % odpovídajících. Asi nepřekvapí, že královnami tohoto „sportu“ jsou především bisexuálky, z této skupiny jej zažily hned dvě třetiny, zatímco u homosexuálních žen to bylo znatelně méně. Jen 15 % leseb nikdy nespalo s mužem a přitom mělo sex na jednu noc. Dle předpokladů asi také nepřekvapí, že se nejedná o vyhledávaný zážitek, pokud to srovnáme například s gay saunami a cruising bary, kde může často dojít k sexu, aniž by dotyční pánové znali jméno toho druhého. Proto jsme se vás zeptaly, co si o sexu na jednu noc myslíte a jestli může být takové povyražení pro dvě ženy stejně kvalitní jako sex například s dlouhodobou partnerkou.

Ani ne desetina z těch, které si sex na jednu noc prožily, ho mívá často, dobrá třetina ho pak vyzkoušela pouze jednou. Zbytek využije tu a tam příležitost, když se naskytne. Názory těch, které to zkusily jen jednou, se samozřejmě liší od těch, které ho naopak vyhledávají a věří, že se jedná o skvělou věc. Převážně vám to ale přijde jako dobrý nápad, pokud si dotyčné strany vzájemně sednou a přitahují se natolik, že stojí za to to riskovat. A záleží i na zkušenostech protějšku, pokud se jedná o její poprvé, asi to podle vás moc dobré nebude. Vybraly jsme pro vás některé z odpovědí na otázku „Myslíš, že lesbický sex na jednu noc může být vůbec kvalitní?“:

„Ano, člověk do toho zapojí vše co se dá a je to nezapomenutelný zážitek.“

„Ano. Má jiné kvality než sex ve vztahu. Je tam vzrušení z něčeho nového, neznámého.“

„Myslím, že se ženy musí znát, aby se dokázaly navzájem uspokojit.“

„Jak kdy. S lesbou většinou ano, ale s heteračkou moc ne :).“

„Kvalitní být může,ale většinou jde spíš jen o „potřebu“ a většina holek jde přímo za cílem, než aby si chtěla vychutnat i tu cestu k cíli… Což je škoda.“

„Může, ale asi tak 1 z 10ti.“

„Myslím, že ano, vždy záleží na hodně okolnostech. Nevyrovná se však partnerskému sexu.“

„Myslím, že může, ovšem mé zkušenosti to nepotvrzují, jednorázovky pokaždé stály za nic. Ovšem fakt, že do toho člověk jde znovu a znovu svědčí o tom, že kvalitu očekává :).“

„Nejvíc kvalitní sex!!“

„Proč by ne? Když si dva sednou, jde všechno. Sice bez citů je to polovičaté, ale pokud jde o sex, ano, může být skvělý.“

„Rozhodně může, pokud jsou obě empatické a sex si chtějí užít a nestydí se za to, že mají sex rády.“

„Výjimečně… Člověk toho druhého nezná, takže pokud není zrovna natolik upřímný, že si řekne přesně co chce, tak to do kvality bude mít velmi daleko.“

„Spíš nemůže. Ale zažene touhu.“

Jak jsme na tom s četností sexu? Jsme spokojené s tím, jak často ho máme? A dokážeme si říct, pokud spokojené nejsme? Když jsme ve vztahu, nejčastěji máme sex 2x až 3x týdně, jak uvedla více než třetina respondentek. 4x až 6x týdně si pak užívá čtvrtina z nás. 10 % má to štěstí a také apetit na každodenní dovádění, o něco málo více má zase sex pouze jednou za 2 týdny nebo i méně. Je zajímavé, že spokojenost poslední jmenované skupiny s frekvencí sexu ve vztahu je průměrná a evidentně tedy nejde o sexuálně frustrované případy prožívající tzv. Lesbian Bed Death. Smrt v lesbické posteli, jak by se to asi dalo přeložit do češtiny, je termín, který označuje praxi, že čím delší je lesbický vztah, tím méně obsahuje sexu a intimity. Samozřejmě, i v ostatních vztazích dochází po čase k jakémusi ochladnutí, každopádně v případě lesbicky orientovaných žen je četnost takových případů nejvyšší (narozdíl od heterosexuálních párů nebo vztahů mezi dvěma muži). Každá mince má klasicky dvě strany, takže v takovém vztahu může být jedna spokojená a druhá ne a nebo si obě strany tak navykly, že jim to takto vyhovuje. Co asi nepřekvapí – s věkem sexuální apetit ubývá, což je vidět z odpovědí žen starších 27 let, z nichž zhruba 36 % má sex jednou týdně a méně, zatímco u těch do 26 let se jedná jen o 24 %.

Kvalita sexu je pro nás důležitá a nebojíme se říct, pokud není něco v pořádku. Pouze 7 % respondentek uvedlo, že nejsou v sexu spokojené, navíc se jednalo z velké části o ty, které mají obvykle méně sexu ve vztahu než by si přály. Pokud nejste spokojené ani s tím či oním, nečekejte, že se to samo vyřeší mávnutím kouzelné hůlky – je potřeba si o tom promluvit. Takový názor zastává drtivá většina odpovídajících žen, pouze necelých 10 % o své nespokojenosti s partnerkou nemluví. Není to škoda?

Jste v posteli dominantní nebo se spíše podřizujete přáním vaší partnerky? Záleží na tom, která to zrovna je, alespoň pro polovinu dotazovaných to tak funguje. Zhruba třetina z vás je potom dominantní a pouze 15 % je v sexu submisivní. Teď v redakci litujeme, že jsme se vás zapomněly zeptat na různé sexuální hry, jako například role a převleky, to by byly asi zajímavé odpovědi!

Jak to vlastně děláme? Pokud se jedná o uspokojení partnerky, preferujeme „ruční práci“ a orální sex a nebo jejich kombinaci. Sexuálním pomůckám dávají přednost pouze 3 % z nás a o malinko více si pak užíváme jako hlavní část sexu tření. Záleží hodně na partnerce, na momentální náladě a na vašich aktuálních fyzických schopnostech, někdo i využije všechno výše zmiňované naráz :). Pokud se jedná o naše vlastní uspokojení, u orálního sexu a používaní rukou byl vesměs stejný počet odpovědí, preferujeme ovšem více sexuálních pomůcek a větší oblibě se těší také tření. Jak uvedly některé z vás, preferujete „all inclusive“!

Necelá polovina z nás pak vlastní nějakou sexuální pomůcku, zejména ženy starší 20 let. Nejčastější výbavičkou je vibrátor, který má doma 62 % pomůckami vybavených domácností a pouta, která se umístila na druhém místě s 46 %. Následuje připínací dildo (strap-on) se 40 % a dildo s 23 %. V šuplících našich nočních stolků či pod postelí najdeme v hojné míře taky venušiny kuličky, vibrační vajíčko a oboustranné dildo. Některé z nás také vlastní anální kolíky, pomůcky pro BDSM (hlavně pro svazování), bičíky a kdo se neomezuje na to, co se dá koupit v sex shopu, může použít třeba i kolíčky na prádlo místo svorek na bradavky. Šikovná hospodyňka doma vždy něco najde ;).

U nejoblíbenějších poloh se nám toho sešlo tolik, že nelze říct, která jednoznačně převažuje, ale nejvíce jste zmiňovaly 69, klasiku v podobě misionáře, koníčka v různých obměnách a polohu zezadu. Někdo oblíbenou polohu nemá, někdo má zase nejraději úplně všechny. Vybraly jsme pro vás některé zajímavé odpovědi jako inspiraci:

„Hlavou dolů, na netopýra.“

„Klasika, stehýnko-kolínko pěkně v ženině klíně a tančit dokud stačí síly, k tomu krásný líbání rtů nebo bradavek.“

„Taková, při které se těla dotýkají co největší plochou s možností objetí, polibků a pohledů do očí.“

„Záleží na náladě, ve stoje s její nohou přehozenou přes mé rameno (orální sex), když na mě partnerka sedí, tak abych na ni viděla (ruční práce), a samozřejmě taky staré dobré „na ležato“.“

 „Velká Pardubická.“

 „Svázané ruce za hlavou a „dělej si se mnou, co chceš“.“

„Když já ležím na zádech a partnerka mi sedí na obličeji, provádím jí orální sex a zároveň jí koukám do obličeje a rukama např. laskám její prsa, či přejíždím po zádech, držím ji za zadeček.“

„Žádné polohy nepraktikuji, prostě se mazlíme…“

Dodatek k polohám – jedna z respondentek se zeptala „Jaký lesbický sexuální polohy existují?“, tak snad teď už bude vědět ;).

A na závěr – kolik jsme měly sexuálních partnerů a kolik je pro nás přijatelných u partnerky? Jsme buďto velmi monogamní, nepromiskuitní a nebo zatím bez větších zkušeností, celkem 65 % zatím mělo maximálně 4 partnery v posteli, 23 % pak 5 až 10 partnerů. Sexuálních přebornic jsme v průzkumu mnoho neměly, více než 11 partnerů měla zhruba jen desetina respondentek a jen 2 % mají tak bohatý sexuální deníček, že si to buďto nepamatují a nebo to raději přestaly počítat. Polovině z nás je jedno, s kolikati lidmi spal náš protějšek, pětina upřednostňuje podobný počet, jaký mají na kontě ony samy, žádoucí je číslo do 10. Příliš pestrá sexuální minulost nám ale vadí a pro lesby může být i problémem předchozí zkušenost partnerky s mužem, jak některé z vás uvedly.

Tento průzkum byl docela vyčerpávající, takže příště se podíváme na to, jak to máme se sexem ve třech, jaké jsou naše zkušenosti s nevěrou a jak brzy dojde na sex po seznámení s novou partnerkou. Budeme se na vás těšit!