Miley Cyrus vyzývá k záchraně vlků
Miley Cyrus vyzývá k záchraně vlků

Miley Cyrus je známá provokatérka, která na sebe ve většině případů upoutává pozornost za každou cenu i v obdobích, kdy se není zrovna čím chlubit. Tentokrát se ale rozhodla být vidět pro dobrou věc. Pod hlavičkou neziskové organizace The Happy Hippie Foundation rozjela kampaň za záchranu vlků a medvědů žijících ve volné přírodě v Britské Kolumbii (= provincie na jihozápadě Kanady).

Miley se svým bratrem Braisonem navštívila The Great Bear Rainforest – absolvovali cestu společně se skupinou aktivistů z (taktéž neziskové) organizace Pacific Wild, kteří se již několik let snaží pomoci místní divoké přírodě. S Ianem McAllisterem, Mary a Johnem Thebergerovými a Carlem Safinou dva dny pozorovali medvědy a vlky v jejich přirozeném prostředí a měli jedinečnou možnost dozvědět se od odborníků údaje o jejich snižujícím se počtu.

Po pobytu v The Great Bear Rainforest Miley prohlásila: „Přestože jsem opustila B.C., mé srdce je stále tam… Když jsem se poprvé podívala grizzlymu do očí a uslyšela překrásné vlčí písně, když jeden na druhého volali, vše se navždy změnilo… Je naší povinností dám všem zvířatům domov a vyslyšet jejich hlas! Nejenže jsem se až po uši zamilovala do B.C., ale jsem naprosto okouzlená organizací Pacific Wild a vším, co udělali pro záchranu tohoto nádherného místa.

Zkratkovitě na závěr pár údajů k organizacím a lidem, jejichž názvy/jména jste si přečetli výše:

The Happy Hippie Foundation – nezisková organizace, kterou založila Miley Cyrus, jejímž posláním je shromáždit mladé lidi, kteří budou aktivní v boji proti nespravedlnosti, které jsou vystaveni mladí bezdomovci, LGBTQ mládež a další zranitelné skupiny obyvatel.

Pacific Wild je nezisková organizace snažící se chránit volně žijící živočichy a jejich stanoviště na severním a centrálním pobřeží Britské Kolumbie. Podporuje inovativní výzkum a vzdělávání veřejnosti. Jejím cílem je dostat se do povědomí lidí a získat tak trvalou ochranu životního prostředí v The Great Bear Rainforest.

Ian McAllister – ochránce přírody, fotograf a spoluzakladatel Pacific Wild (oraganizaci založil společně se svou ženou Karen McAllister). Aby rozšířil své myšlenky co nejvíc, napsal několik knih, které se tématu ochrany přírody věnují. K oslovení veřejnosti používá i zajímavá videa.