Tisková zpráva

Možná už jste někdy slyšeli o LGBT centrech po celém světě (např. v Los Angeles, New Yorku), ale nevíte co to takové LGBT centrum je? LGBT centrum je místo, kam mohou zajít lidé se svými problémy, které se třeba týkají „vyoutování“ se rodičům a svému okolí. Mohou se zde účastnit workshopů, podpůrných skupin, různých seminářů apod. LGBT centra pomáhají lidem po celém světě a dodávají jim pocit, že na to všechno nejsou sami.

V České republice podobné centrum chybí. Existují sice studentské spolky nebo online poradny, ale do studentského spolku nemůže přijít každý. Proto jsme se rozhodli s touto situací něco udělat!

Logo plánovaného centra
Logo plánovaného centra

Naším plánem je založit LGBT centrum v Praze, kam by mohl zajít kdokoliv, kdo by potřeboval pomoci. V budoucnu by tento projekt mohla zaštiťovat celosvětová organizace YMCA, která takováto centra po světě již provozuje. Na schválení projektu Ymcou je však kromě formálních záležitostí potřeba vidět, že je o centrum zájem. Proto vás prosíme o vyplnění následujícího dotazníku, který je zaměřen na zájem české LGBT komunity o toto centrum. Dotazník vám nezabere ani pět minut!

Dále nás můžete podpořit zmáčknutím tlačítka „To se mi líbí“ na naší facebookové stránce. Každý „lajk“ bude více jak přínosný a hodnotný, stejně tak vaše komentáře a sdílení stránek! Kdybyste měli jakýkoliv dotaz, nebo byste nám chtěli pomoci realizovat tento projekt, tak nás můžete kontaktovat na náš email: lgbtcentrumpraha@gmail.com nebo nám napište na náš facebook.

Děkujeme všem za vaše připomínky, „lajky“ a sdílení. Moc si toho vážíme!