Bette a Peggy - The L WordAmerická herečka Holland Taylor (*1943) je u nás známá hlavně díky svým rolím v seriálech Dva a půl chlapa, Ally McBeal a Láska je láska (tedy The L Word) a její filmová a televizní kariéra je dlouhá jako pohádka. Ačkoliv se její postava výstřední milionářky Peggy Peabody v seriálu The L Word objevila pouze v několika sériích, nelze si ji nepamatovat. Bohatá matka krásné Heleny Peabody měla o své sexuální orientaci jasno – být lesbou si zkusila v sedmdesátých letech a to jí plně stačilo. Oproti tomu příběh herečky samotné je jiný, aktuálně je totiž ve vztahu se ženou.

Coming out v 72 letech mnohé fanoušky asi překvapil, mnohé ale také utvrdil v tom, co si mysleli již dávno. Holland Taylor se nechala v rozhovoru pro rádio WNYC slyšet, že většina jejích vztahů byla se ženami a že o svém osobním životě mluví nerada, protože tohle téma se v USA příliš politizuje a právě otázky kolem coming outu jí přijdou směšné. Zároveň prý ale svoji orientaci nikdy neskrývala, proto ani coming out nepovažovala za důležitý. A kdo je ta šťastná vyvolená?

Holland Taylor to nepotvrdila, ale nedá práci zjistit, že se jedná o herečku Sarah Paulson (*1974), která již několikátou sezonu exceluje v seriálu American Horror Story. Dělí je vekový rozdíl 32 let, s čímž si ale Holland hlavu příliš neláme. „Mezi námi je velký věkový rozdíl, což určitě lidi šokuje a to mě děsí,“ uvedla herečka. „Jenže víte, tohle není z mé hlavy – slyšela jsem to kdysi jako vtip – ale jak se říká, ‚Když umře, umře.‘

Na otázku, jestli neplánují svatbu herečka odpověděla, že svatba není nic, co by nutně v životě potřebovala, ale že už se o ní s partnerkou lehce bavily. Svatbu by považovala za symbolické gesto a určitě by z ní nechtěla dělat veřejnou věc. Chápe ale důležitost manželství a bere ho jako potvrzení vztahu a lásky.