Skvělá zpráva pro všechny, co již několik měsíců smutní za seriálem Orange Is The New Black z produkce internetové televize Netflix. Čtvrtá řada bude mít premiéru na začátku letošního léta, ale místo v kalendáři si můžete udělat minimálně až do roku 2019 – Jenji Kohan, scénáristka a producentka seriálu totiž nadšeně oznámila, že je podepsaná smlouva na další tři série. Nebudeme ale předbíhat – na co těšit v nadcházející sérii?

Vrátí se Alex?Konec třetí sezóny nás většinou nechal ve stavu velké rozechvělosti, protože skončil víceméně slibně a pozitivně, tedy až na postavu Alex Vause, která místo aby se šla s ostatními radovat k jezeru, čelila bývalému kolegovi z drogového gangu kolem Kubry, který se infiltroval do vězení a nejspíš ne jen proto, aby si s Alex hezky popovídal. Zabil ji? Pokusil se o to? Jak to dopadlo? Objeví se Alex v další sérii? Nic oficiálně potvrzeného sice není, ale sama představitelka role Laura Prepon na svém Instagramu potěšila nejedno srdéčko fotkou s vězeňským průkazem svojí postavy s komentářem, že už se těší na to, jak skvělá čtvrtá série bude. Otázkou zůstává, jestli se Alex vrátí doopravdy a nebo jestli se bude jednat jen o pohledy do minulosti v podobě kratších flashbacků.

Naopak potvrzenou účast v seriálu mají Lea DeLaria a Jackie Cruz, tedy představitelky správňácké butch lesby Big Boo a latino krásky Flacy. Jejich postavy budou v seriálu již pravidelně, můžete se tedy na ně těšit každý díl. Takového štěstí se nedočká nejspíš postava Stelly Carlin, kterou ztvárnila L rebelka Ruby Rose. Ta se možná do seriálu vůbec nevrátí, novinářům nic nepotvrdila ani nevyvrátila, ale vzhledem k tomu, že její jméno bylo velkým tahákem pro třetí sérii a tentokrát se o něm mlčí, asi už ji nikdy nahou v litchfieldské věznici neuvidíme.

Připomeňte si závěrečnou scénu z poslední sezóny…

Na loňském udílení televizních cen Emmy proměnil seriál celkem 4 z 16 nominací a letošní Zlaté glóby přinesly dvě nominace – první pro herečku Uzo Adubo (za roli Crazy Eye) a druhou za nejlepší televizní v seriál v komediální kategorii.