Pride in London
Pride in London

Sluníčko se na nás směje stále častěji, teplo je všudypřítomné a to je neklamná známka toho, že přichází léto. A s létem se krom jiného pojí i průvody hrdosti LGBT menšiny – jestli nejezdíte jen na ten pražský, možná vás bude zajímat, že nejbližší Pride se koná v Londýně a začíná už o tomto víkendu.

Zahájení připadá na 10. 6. 2016 a pořadatelé slibují bohatý program. Na výběr jsou akce v divadlech i kinech, čeká na vás tanec, umění, večírky, přednášky i rozhovory, přičemž vyvrcholením je duhový průvod městem, který je naplánován na 25. června 2016.

Průvod půjde po trase od Portland Place k Whitehallu, přes Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Lower Regent Street, Pall Mall až na Trafalgarské náměstí, kde se bude oslavovat za doprovodu několika hudebních vystoupení, budou zde probíhat inspirativní projevy, nebo soutěž Pride´s Got talent competition. Večerní zábavy budou pokračovat v barech a restauracích v Soho, oficiální afterparty je naplánována v Electric Brixton.

Letošní Pride nese heslo #nofilter, které má povzbudit lidi, aby žili svůj život sami za sebe. Vyzývá všechny, kdo patří mezi LGBT+, ať se zbaví všech potřeb filtrovat své chování a nutkání skrývat, jací jsou, ať hrdě ukáží svou opravdovou tvář. Organizátoři vědí, že je nutné mít odvahu, aby člověk ukázal své pravé já a proto chtějí inspirovat co nejvíce lidí, aby přišli se svým coming outem, ať už doma nebo v práci, protože jsou přesvědčeni, že přijetí rozmanitosti přispívá k silnější a sjednoceněnjší společnosti.

Ať už se na Pride do Londýna vydáte, nebo ne, přejeme vám, ať si letošní teplé léto užijete naplno a hlavně bez filtru! #nofilter