trans*parent
trans*parent

Šestý ročník Prague Pride oficiálně začal 8. 8. 2016 a stejně jako v minulých letech má svou základnu v Pride Village na Střeleckém ostrově. Pojďme se společně mrknout, co si pro vás pořadatelé na tomto místě připravili. Ať víte, z čeho vybírat.

Poradna Justýna, zabývající se předsudečným násilím, má pro zájemce připravenou akci pod názvem Vybarvi se! V zásobě mají barvy na trička či tašky, takže se můžete parádně vybarvit před sobotním průvodem. Kdy? Ve čtvrtek 11. srpna 2016 od tří odpoledne do osmi večer.

Další na programu je pořad Queer spolku UK – Charlie Queer emancipace II aneb diskuze „v režii teplých autorů“. Zajímá-li vás literatura, která vyšla z LGBT per, rádi byste si vyslechli pasáže z těchto knih a diskutovali nad nimi, vydejte se do Pride Village 11. 8. 2016. Start je naplánován na 16:30 a můžete s sebou přinést i vaši oblíbenou knížku, třeba ji osazenstvo nebude znát a poskytnete jim tak dobrý tip na nové čtenářské zážitky.

Máte rádi workshopy a barvy, nůžky ani jehly nejsou ve vašich rukou nebezpečnými zbraněmi? Pak hledejte trans vlajku pod níž se 11. 8. 2016 od 17 do 20 hodin koná dílna Vytuň si svůj trans*parent pod taktovkou iniciativy lokálního trans* aktivismu trans*parent.

„Organizace TRANS*PARENT usiluje o dosažení sociální spravedlnosti, prosazování práv a pozitivních společenských změn ve prospěch trans žen, trans mužů a genderqueer osob. Sdružení bylo založeno v Praze na jaře 2015 skupinou trans aktivistů, reagujících na naléhavou potřebu změny politik v oblasti rovnosti transgender osob. TRANS*PARENT se tak snaží prosazovat pochopení a přijetí trans* osob jak na společenské, tak na legislativní úrovni.“

Čtvrteční večer bude patřit Travesti Show pod taktovkou souboru Crazy Goddess. Dle slov pořadatelů na vás čeká „vystoupení plné převleků, parodie a nadsázky. Umění female impersonatingu vás provede největšími hity české, ale i zahraniční scény„. Show začíná ve 20:30 a trvá do půl desáté. Zlatým hřebem čtvrtečního večera bude „hvězda finské travesti Mark Vainia a jeho ceněné parodické představení Divet Show. (21:30 – 22:00) Uvidíte plejádu mezinárodních známých světových jmen jako Adele, Whitney Houston, Celine Dion, Lady gaga, Rihanna, Beyoné, Madonna, Cher, Tina Turner. Do nich všech se sám Marko převtělí, a to přímo před vašimi zraky na podiu, kde mění své převleky.

V pátek 12. srpna se bude na ostrově především tančit. Od 15:00 do 17:00 bude znít house (Arnii), vystřídá ho duo DJs s deep soundem (Not:Us) a o půl sedmé na ně naváže pražský Dj Bronee, aby taneční večer ukončil elektronickým undegroundem.

Kdo nerad tančí, může 12. 8. 2016 od 15:30 do 17: 30 využít Živé knihovny. O co jde? „Živá knihovna je prostor umožňující setkání lidí, kteří by se v běžném životě nesetkali. Můžete si popovídat se zajímavou osobou z řad českých menšin (Romové, LGBTI, migranti, hendikepovaní) a zeptat se jí na všechno, co vás zajímá. To všechno v malé skupince maximálně 6 čtenářů – takže nečekejte žádnou přednášku. U živé knihovny si budete moci prohlédnout výstavu inspirovanou příběhy menšin a bude tu také možnost podepsat petice na podporu lidí v zahraničí, jimž jsou porušována lidská práva.

Pro milovníky piva nabízí Prague Bears (Spolek Prague Bears, z. s. sdružuje osoby mužského pohlaví se zájmem o tzv. „Bear“ (medvědí) hnutí, „Bear“ (medvědí) styl života a samotné „Bears“ (medvědy). Spolek je servisní organizací s cílem přispívat k rozvoji LGBT (lesby, gayové, bisexuálové a transgender) komunity a tolerantní společnosti v Praze a České republice.) setkání Huňatý Medvědí pivo, které se koná 12.srpna od 17 do 18 hodin.

Kdo nestihne hudební produkci ve čtvrtek, může si zapařit v pátek večer, od 20:00 do 21:30 bude na scéně turecko-německá dýdžejka a producentka DJ Ipek. „Smysly svých posluchačů bere na let nocí na vlnách hybridní a eklektické směsice blízkovýchodní, asijské a balkánské hudby, fúze elektroniky a folku, anatolského a orientálního elektronického dubu, gypsy funk popu i berlínské elektronické a minimalistické hudby.

Závěr páteční noci na Střeleckém ostrově (21:00 – 22:00) bude patřit tanečnímu vystoupení Face to Face (Choreografie: Jesús Hidalgo (Francie), Tvorba a tanec: Chapus Arnaud, Jesús Hidalgo, Světla: Lukáš Benda, Kurátor projektu, produkce: Honza Malík, Koproducent: TANEC Praha z. s. / PONEC-divadlo pro tanec)

pride_piknik
pride_piknik

Po sobotním průvodu bude neděle 14. 8. 2016 patřit odpočinku a na Střeláku vás čeká pohodový piknik -> „Nejteplejší týden v roce končí vyklidněným piknikem v Pride Village na Střeleckém ostrově. Nedělní chillout se ponese ve znamení dobré hudby a luxusního jídla: studené pivo, kvalitní vína, vyzrálé sýry, křehké pečivo, tropické ovoce, voňavá káva, slaďoučké dezerty, duhová zmrzlina, duhové burgery a mnoho dalšího. To vše formou pikniku.“ Piknikovat můžete od 11:00 až do 21 hodin.

Doufáme, že jste si z programu v Pride Village vybrali a náležitě si užijete některou z akcí :)