Stejně jako pro předešlé ročníky, březen znamená volbu Miss Freedom Night. My se slečen finalistek i letos zeptaly na pár otázek a daly jim tak příležitost se trochu představit ještě před tím, než vystoupí na podium pražského P.M. Clubu. Tam se budou 24. března ucházet v rozmanitých disciplínách jak o hlasy poroty, tak i o ty vaše, na základě kterých bude vybrána také Miss Sympatie.

Miss Freedom Night 2017

Zvědavý Queermag položil slečnám následující otázky:

1. Proč ses příhlásila do soutěže Miss Freedom Night 2017?
2. Čím se živíš/co studuješ a co ráda děláš ve volném čase?
3. Kdybys měla magickou hůlku a mohla si přát cokoliv, co by to bylo?
4. Kdo je tvůj nejoblíbenější hudební interpret?
5. Zajímáš se o LGBT dění v České republice a ve světě?
6. Myslíš si, že v Česku nám „stačí“ registrované partnerství nebo je potřeba bojovat o rovné manželství pro všechny?

Podotýkáme, že případné gramatické chybky či překlepy jsme neopravovaly.

Anet
1. Na Miss Freedom Night 2017, jsem se přihlásila z legrace a také získání nové zkušenosti.
2. Studuji obor kadeřník třetím rokem.
3. Kdybych měla magickou hůlku tak bych si přála něco co se nedá koupit např :. zdraví, lásku, kamarádství a také světový mír.
4. můj nejoblíbenější interpret je zpěvačka LP ( Laura Pergolizzi, narozena,18.3.1981, Huntington, Long Island, United States Původ – Long Island, New York a spojené státy americké).
5. O LGBT dění v České republice se nějak moc nezajímám, ale s kamarádkami u piva si o tom občas popovídáme.
6. V České republice nestačí registrované partnerství, všichni by měli mít stejné práva ať se jedna o heterosexuály, trancky, bisexuály nebo lesbičky, jsme lidi a to že jsme něčím odlišní neznamená že nebudeme mít stejné práva. Pracujeme, žijeme, dýcháme, jíme to co všichni heterosexuálové, tekže by jsme měli  mít i stejná práva.

 

Eliška
1. Několikrát jsme se nad touto soutěží zamyslela. Jaký je to vlastně pocit, stát střízlivá na podiu, když na mě minimálně půlka sálu upíná svůj zrak? Jaká myšlenka mi v tu chvíli bude létat hlavou? Napadly mě dvě základní odpovědi:
a) Jo, docela mě žerou, super.
b) Jsem trapná, super.
Jelikož obě končí kladným slovem super, tak proč se tedy nepřihlásit?
2. Pracuji ve statické firmě zabývající se projektovou a inženýrskou činností. Volného času moc nemám, ale když už, nejraději ho teď  trávím s přáteli. Top je, když si jdeme zahrát fotbal a pak na pivo.
3. Upřímně? Fakt nemám zdání.
4. K této otázce přistoupím asi takto: ,,Koho jsem poslouchala před deseti lety a pustím si je i teď?´´ Jednoznačně UDG a Nickelback.
5. Ani ne. Sem tam si přečtu nějaký článek, když je čas, což bývá maximálně před spaním nebo při nudné cestě MHD.
6. Nestačí, ale pořád se posouváme blíže rovnoprávnosti a je otázkou několika let, kdy jí dosáhneme. Takže kdo má energii, ať za nás bojuje.

 

Stáňa
1. No, byla jsem přihlášena trochu s nápomocí, ale samozřejmě jsem se přihlásila kvůli tomu, abych celému světu mohla ukázat svoje dokonalé křivky 90-60-90… Počkat, nechybí mi před tím ještě jedničky? No, nevadí. Do této soutěže jdu hlavně kvůli tomu, abychom se všichni pobavili, protože jak dlouho bychom tu všichni byli, kdyby jsme se nesmáli, že? :)  Taky jsem se přihlásila z velice seriózních důvodů a prostě vím, že to vyhraju, jsem ta vyvolená. Udělám pro to vše, třeba zamknu ostatní soutěžící na záchodě, nebo tak podobně :D.
2. Živím se vším, co se najde :D občas i kořínky, když je nouze :D. Ale teď vážně, „studuju“ poslední roční střední lesnícké školy v Křivoklátě. Marně doufám v to, že v květnu odmaturuji :D. Byla jsem vždycky věčný nestudent, takže se pokaždé jen těším na to, až vypadnu z lavice a půjdu zase někam kravit :D. Ale pokud mě osvítí duch svatý a já tu maturitu dám, tak pojedu na rok pracovat do USA a to jako au pair. Děti mám ráda, ale vždycky jen na chvilku. Pak potřebuju nějakou oddychovku. Už jako malé škvrně a taky jako starý kmet (:D :D), jezdím na dětské tábory jako vedoucí. Děti mě mají kupodivu rády :D (myslím…). Dál ve volném čase si ráda někam zajdu se svými přáteli a udělám tam ostudu. Mám taky moc ráda sport, ač to na mě není vidět :D. Mám moc ráda umění a hudbu, takže moje přirozené prostředí bude nejspíš nějaká galerie, nebo koncík :D. Nedávno mi jedna milá slečna ukázala kouzlo keškování, takže ráda ťapu, povídám a hledám keše :D.
3. Tak to je jednoduchý. Přála bych si, aby za mnou přijela Cate Blanchett a já mohla být její Therese a ona mojí Carol :D :D. Ba ne, moc ráda bych chtěla cestovat :). Mít u sebe člověka, se kterým si budu moc sednout někam, kde je krásný výhled a jen sedět, čučet a sdílet spolu ten krásný moment. Pak zase sednout do nějakého dopravního prostředku a zase jet jinam :). A jelikož jsem velký komediant, tak bych se moooc ráda věnovala herectví. A vyhraju OSCARA!!! :D
4. Tohle je asi ta nejvíc záludná otázka, která mi mohla být položena :D. Žiju hudbou, takže mám přirostlý sluchátka k hlavě a reprák vždycky s sebou :D. Fakt nemám vyhraněný styl, takže jedu všechno, ale mezi moje favority patří popová hvězdička Katy Perry a rockoví Skilleti. Poslechnu si opravdu od každého kousek, ale jediné, co jde mimo mě je česká a slovenská hudební scéna. I tady se ale najde výjímka. Vladivojna La Chia je moje srdcovka! Moc se mi líbí její sólová tvorba, ale taky tvorba s jejím metalovým Vladivojskem. Tady měla být asi stručná odpověď, co? :D
5. O LGBT dění se zajímám jen okrajově. Jsem hrozný cíťa, takže pokud se do toho „ponořím“, tak jsem buď naštvaná, nebo fňukám :D. Byla jsem chvíli součásti LGBT Česká republika, ale neměla jsem na to čas a dostala jsem „padáka“ :D :D. Občas se ale ráda zúčastním přímo LGBT akcí, protože se tam fakt cítím mezi svými a to je prostě super :).
6. Jsem si jistá, že je potřeba bojovat za manželství. Vždycky jsme bojovali a bojovat budeme za rovnost. A rovnost je to, aby měli všichni stejné podmínky. To že budeme v registrovném partnerství z nás zase dělá někoho jiného, který si nemůžu vzít člověka, kterého miluje. Tohle je ale dokola omílané téma, kde se používají pořád stejně fráze a řeší stejná témata, což ale nemění nic na to, že je za to potřeba bojovat. Takže ano, myslím si, že je potřeba bojovat. :)

 

Nikola
1. Přihlásila jsem se, protože se mi líbí myšlenka Miss pro lesby a taky, protože jsem chtěla být Miss.
2. Tady v Praze dělám barmanku v p.m.ku a doma na Moravě jsem baristka (dělám kávy). Při těchto pracích ještě studuji na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity obor Informatika a Pedagogika. Ve volném čase se snažim sportovat, třeba lezu na stěně, jezdim na snowbordu a taky travím hodně času se svojí přítelkyní .
3. Upřímně, vůbec netuším přala bych si toho hodně, ale asi nejvíc promluvit si s kamarádkou, která již není mezi námi.
4. Nejoblíbenější je asi Ben Cristovao, ale poslouchám vše co se hraje, hlavně díky mé práci.
5. Zajímám, mám na facebooku mnoho skupin, kde se tato problematika řeší. Také jsem se otázkou LGBT zabývala ve své ročníkové práci.
6. Nestačí, už jen kvůli dětem, nejsou právně zajištěné, takže když se stane něco biologickému rodiči, ten druhý nemá nárok na dítě, které už tak po dost velké ráně je vytrženo z prostředí na které je zvyklé, proto bychom měli bojovat za naše práva.

 

Barbora
1. Přihlásila jsem se z několika důvodů. Od mala toužím vyhrát soutěž krásy, avšak jsem se nikdy nevešla do váhové a zároveň věkové kategorie. Chtěla bych zvítězit pro svoje nejlepší kamarádky a zažít super večer.
2. Studuji FTVS, hraji košíkovou, dělám srandu s kamarády, jím, koukám na Hru o trůny, čtu plitké romantické knížky.
3. Nic, všechno mám. Kouzelnou hůlku bych dala někomu, kdo ji potřebuje více.
4. Terka Ješkeová, Country sisters
5. Není to dlouho, co jsem o tomto hnutí slyšela. Nejprve jsem byla poměrně „úzkoprsá“ co se týče homosexuálů, ale později jsem zjistila, že na tom není nic špatného, ba naopak. Připadá mi, že většina Čechů dělá, že se jich to netýká a přehlíží to. Jsou země, kde jsou na to hrdí. Ale na druhé straně jsou země, kde se to lidé bojí přiznat, což je smutné.
6. Jsem rozhodně pro rovné manželství pro všechny.

 

Simona
1. Beru to jako možnost pobavit se,poznat nové lidi a hlavně si myslím, ze je super něco takové moci vůbec zkusit .
2. Jsem studentka SŠ gastronomické se zaměřením na barmanstvi. Rada si bouchnu do pytle, miluji procházky se svými chlupáči ale nejradši mám zcela spontálni zábavu .
3. To je celkem těžká otázka , upřímně bych si asi přála takové ty klasické věci jako je zdraví pro mě nejbližší apod .
4. Jednoznačně Kali.
5. Abych pravdu řekla , tak nějak zvlášť ne . Většinou čtu spíše zprávy co se objeví na Facebooku nebo v televizi , ale více info sama nevyhledavam.
6. Řekla bych ze označení „stačí“ je dost odvážně . Je spousta státu, kde se k sobě na veřejnosti nesmí homosexuálové vůbec přiblížit , natož uzavřít RP. Tudíž si myslím , ze je celkem výhra moci praktikovat vůbec toto.

 

Patricie
1. Samotnou by mne to asi nenapadlo, popravdě to bylo na popud kamarádek.
2. Pracuji jako designérka nábytku a interiérů a k tomu mám ještě vedlejší práci jako kosmetická poradkyně.
Ve volném čase se věnuji malování, kresbě, hraji na kytaru, tančím, mezi sporty bych zařadila lezení na stěně, fitko, kolo, brusle, lyže…. je toho opravdu hodně… :)
3. Mohla bych říkat věci jako je světový mír, či vyléčit všechny nemoci, ale popravdě by to bylo moci strávit mnohem více času se svou prababičkou, ke které jsem měla hodně blízko a bohužel tu už není
4. Je jich mnoho ale kdybych měla někoho vyzdvihnout, pak by to byla Selah Sue
5. Zajímám se jak jen to jde, a ráda bych se nejen zajímala, ale zkusila i některé věci podpořit, logicky hlavně věci týkající se komunity, která se mne týká přímo
6. Osobně nevidím důvod to nazývat stejně, protože ať se na to kouknu zprava, či zleva, nikdy to nebude to samé, a asi ani nechci aby bylo. Za co je potřeba ale dle mého bojovat, je sjednotit určitá práva, které stále oproti manželství registrované partnerství diskriminují.

 

Eva
1. protože to moje holka chce
2. prodávám vybavení na lezení a turistiku. Ve volnem čase ráda lezu, skáču, plavu, jezdím na longu i kole, plácalm se od jedne věci k druhé. Jak se říká umim vse,
ale v ničem nevynikám
3. ať můžu číst lidem myšlenky a potvrdim si tim, co už dokážu vyčíst z jejich řeči těla
4. těch je hodne, interpretu i skupin, stylu…vypíchnu nirvanu nebo bush
5. tak přectu si když na mě něco ze zpráv vyskočí, ale aktivista zase nejsem. Spis se pobavim u Ellen DeGeneres.
6. Jsem pro rovnoprávnost, logicky. A nejenom v manželství, osvojování dětí atd. Rovnoprávnost v práci, při pohovorech, v běžném životě. Je spousta zákonů i zaběhlých tradic, co se musí dřív nebo později změnit. Ženy, queer komunita, důchodci…proste je toho vic. Místo toho se raději každý rok řeší zákazy kouření a evropské normy. Děs.

 

Máte svoji favoritku? Pak doražte: 24. března do P.M. Clubu (Trojická 10), párty odstartuje ve 21 hodin.
Událost na Facebooku najdete pod tímto odkazem.